Kendime Notlar: 1

31 07 2009

Gazetede okuduğum ”Nijerya kan gölüne döndü.” haberi aklıma geçen sene Nijerya’ya çalışmak için giden bir arkadaşımı getirdi. Sürekli ölüm, kaçırılma,tecavüz olaylarıyla gündeme gelen bir ülkeye tereddüt etmeden gitmesi sadece beni değil, tüm çevresindekileri şaşırtmıştı. Gitmesindeki sebep burada başka bir  işten para kazanmasına rağmen kendi mesleğini yapmak istemesiydi.Şu an mutlu olup olmadığını bilmiyorum fakat benim gibi  risk almaktan çok korkan birinde bile hayranlık uyandırmıştı.

Aradan bir yıl geçip onu bıraktığım yerden  geriye bakınca hep sığ suları tercih ettiğimi farkettim. Bir işi garantiye almadan diğerine geçemeyip , yurt dışında salgın var diyerek tatili erteleyip, ufacık şeylerin hesabını yaparken buldum kendimi..

Özel hayatta olsun  iş hayatında olsun cesaret olmadan işler yürümüyor. Arkanızı kollamak isterken bir bakıyorsunuz ki geride tonlarca fırsat ve keşke ile başbaşa kalmışsınız. Çocuklarını sürekli denetim,gözetim alında tutan, bir taraftan korumak isterken en büyük zararı veren  ebebeyinler gibi kendi kendinizin düşmanı olmuşsunuz.Zaman hızla akıp geçiyor.Sonucu  iyi ya da kötü her zaman  ”KEŞKE” gibi pişmanlık dolu, ağır bir yükten daha  iyidir…

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

One response

31 07 2009
Recep Hilmi Tufan

Dediğiniz gibi bazen risk almak gerekiyor. Bu hayatın her alanında böyledir…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: