Macera Yarışları Vol.1

31 07 2009

IMG_0064Geçen haftasonu katıldığımız Yeniay Macera Yarışında bu kadar eğlenip hırslanabileceğimi hiç düşünmemiştim açıkcası. İki kişilik gruplarla yapılan yarışma macera koşusu, kısa, orta, uzun parkurlardan oluşup ; katılınan parkura göre koşu, oryantiring, bisiklet, mağara geçişi, kanyon ve ip geçişleri gibi etaplar içeriyor. Orta ve uzun parkurlar bir gün öncesinden başlayarak gece devam ediyor. Elinizdeki pusula ve harita yardımı ile önceden belirlenen varış noktalarına sırası ile ulaşmanız gerekiyor.

Daha önce hiç denemediğimiz için macera koşusuna katılmaya karar verdik. Kondisyonumuzda  yalnızca sahilde bisiklete binmekten ibaret olduğu için nasılsa sonuncu oluruz diyerek kamp yapıp eğlenmeye gitmiştik.Taki o kadar insanı bir arada şevk içinde görene kadar… İki defa orman içinde kaybolup başladığımız yöne dönmemiz ,15 kmlik bir mesafeyi 20-25km’ye çıkarmamız moralimizi biraz bozsa da yarışmayı tamamladık.

Son zamanlarda bu kadar hırslandığımı ve eğlendiğimi hatırlamıyorum.Gördüğümüz ceylan ve kirpiler de cabası… İstanbul’dan,  sıkıcı iş yaşamından biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız mutlaka katılmalısınız, şiddetle tavsiye ediyorum.

Not 1:  Birkaç kişi hariç acemi kimse yoktu. Anlattığım kadarıyla kolay bir iş sanmayın. Katılanlar bu işi defalarca yapmış insanlar.

Not 2:  Orta ve uzun parkur resimleri için http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2009/may_yeniay_2009_foto.php

[Biraz gözünüz korksun. 🙂 ]

Not 3:  Lütfen sonuçlar kısmına tıklamayınız!!

macera yarışı

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

2 responses

31 07 2009
Y.Emre GÜZER

Açıkcası senden beklemediğim bir performanstı 🙂 Bundan sonraki yarışları kaçırmayız. Tabi bir dahaki sefere hepsini benim taşıdığım nevaleleri yiyecek araç ve gereçleri bölüşürsek çok iyi olur.

Bu arada çok basit bir hata ile 45 dakika kaybettiğimizi ve oldukça deneyimli bir ekibe 3.’lüğü kaptırdığımızı yazmayı unutmuşsun.

3 10 2009
Özgür Özdemir

Arkadaşlar, ben de sizden bu performansı ve ilgiyi beklemezdim. Kurabiye yarışına fazla kalmadı. Ormandaki Orienteering idmanlarına bir an önce başlayın 🙂

Selamlar,
Özgür-KAZANIR!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: