Biz Olamayanlar…

23 10 2009

”Bu projeyi BEN başardım.” , ”Bugün toplantıda müşterileri BEN ikna ettim, BEN olmasaydım kimsenin birşey becerebileceği yoktu.” , ”BEN çok titizim, BEN çok zekiyim, BENİM param,  BENİM işim, BENİM hayatım.”

Sadece iş yaşamında değil, gündelik hayatta da  aynı cümleleri duymaktan öylesine sıkıldım ki… Yapılan her işin ardından bireylerin kendini ön plana çıkarma çalışmaları, diğerlerinin dikkatini çekebilmek için  kendini ispatlama gayeleri,  başkalarının eksikliklerinden, çaresizliklerinden mutluluk payı çıkarmaları artık sinirlendiremiyor bile.  Farklı olmaya, üstün olmaya o kadar takıntılı hale gelinmişki   birine benzetilmek bile mutsuz ediyor. Sürekli kendilerinden  bahsetmelerinin başka bünyelerde yarattığı  boğulma hissinin farkına bile varmıyorlar.

Başarısızlıklar sürekli başkalarının ihmalkarlığı, tembelliği, disipsizliğinden  kaynaklanıyor ama başarılar  sadece bir kişiyi içeriyor.  Ben demeye alışmış beyinler bir türlü BİZ demeyi beceremiyor.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

One response

23 10 2009
oğuzhan başar

ben diyenlerde en çok korktuğum şey ara sıra biz deyip bencilliklerini gizliyorlar. en olmadık anda da ben yaptım ben başarım havasına girip tat kaçırıyorlar.. insanların kendilerini bu derece rakipleştirmelerinden tiksiniyorum. sanki hayvanlar topluluk olarak bizden daha iyi anlaşıyor.. bazen kuşları kıskanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: